Windows Server 2012: Instalowanie i konfigurowanieEgzamin 70-410 MCSA MCSE

Kurs 70-640

Szkolenie przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą administrować systemem Windows Server 2012 oraz dla osób chcących otrzymać tytuł MCSA oraz MCSE - szkolenie omawia wszystkie zagadnienia potrzebne do zdania egzaminu na 100%
Szkolenie jest nagrane na płycie DVD i zawiera 19 nagrania w rozdzielczości 1024x768 o długości ponad 8 godzin.

Do odtworzenia wystarczy przeglądarka z obsługą Flash.


Zdanie 70-410 stanowi najszybszą drogę do zdobycia prestiżowego certyfikatu Microsoft Certified IT Professional.

MCITP


Certyfikaty MCSA oraz MCSE to certyfikaty z najwyższej półki ścieżki certyfikacyjnej Microsoftu potwierdzające biegłe opanowanie umiejętności z zakresu implementacji i obsługi rozwiązań i technologii firmy Microsoft. Ci, którzy uzyskali taki certyfikat są postrzegani jako eksperci i są poszukiwani w każdej dziedzinie przemysłu na całym świecie. Opanowanie materiału tego szkolenia da Ci wiele korzyści i pomoże w znalezieniu pracy w najlepiej opłacanych zawodach w całym sektorze IT – Administrator sieci, wdrożeniowiec, inżynier systemów.

Więcej informacji o certyfikacjach Microsoft znajdziesz na stronach
Microsoft Polska: kliknij tutaj
oraz na witrynach Microsoft Learning: kliknij tutaj

Tematy są skutecznie omawiane w wysokiej rozdzielczości filmach pokazujących pracę ze środowiskiem Windows Server 2012 wraz z narracją. Wszystkie zagadnienia są omówione, wyszczególnione na diagramie będącym mapą tematu, oraz prace, o których mowa w szkoleniu są nagrane na prawdziwym, podłączonym do sieci serwerze.


Do każdego szkolenia dołączony jest imienny certyfikat ukończenia kursu z datą, nazwą firmy, pieczątką firmową i odręcznym podpisem.

Po przesłuchaniu tego szkolenia będziesz potrafił:

Instalować system Windows Server 2012
Poznasz instalator, edycje i wymagania systemu. Dowiesz się, czym różnią się poszczególne opcje instalacyjne i jak je wdrażać. Poznasz zalety i ograniczenia instalacji Server Core, Minimal GUI i standardowej. Zobaczysz, jak skutecznie migrować z innej wersji systemu Windows Server. 

Poznasz najlepsze nawyki i metody konfiguracji poinstalacyjnej korzystając z GUI, jak i z linii komend. Zobaczysz, jak łatwo możesz zainicjować zdalne zarządzanie wieloma serwerami w sieci. Dowiesz się, jak grupować serwery, aby ułatwić sobie zdalną administrację maszynami znajdującymi się daleko od Ciebie i nie posiadającymi nawet interfejsu graficznego. Nauczysz się instalować funkcje i usługi na działającym systemie, oraz na systemie, który wcale nie jest uruchomiony i znajduje się na wirtualnym dysku twardym!

Konfigurować dyski i magazyny
Zobacz, jakie są zalety i wady stosowania dysków podstawowych i dynamicznych. Poznaj narzędzia zarządzania dyskami, partycjami i wolumenami. Naucz się tworzyć programowe macierze RAID 0, RAID 1 i RAID 5 oraz różne typy woluminów i zarządzać nimi. Naucz się korzystać z zalet i elastyczności wirtualnych dysków twardych VHD. Dowiesz się, jak tworzyć, montować, modyfikować i wdrażać takie dyski. Zobacz, czym są i jak działają pule magazynu.

Stawiać serwer plików
Zobacz, jak postawić sprawnie działający serwer plików i serwer wydruku.Naucz się bardzo efektywnie korzystać z uprawnień NTFS i udziału. Poznaj uprawnienia zaawansowane i narzędzia pomagające w zarządzaniu udostępnionymi danymi. Poznaj architekturę zabezpieczeń danych na serwerze, aby skutecznie i szybko zarządzać bezpieczeństwem danych na serwerze. Naucz się korzystać z mechanizmu Shadow Copies tworzącego kopie zapasowe w tle będące do dyspozycji użytkowników.

Stawiać serwer wydruku
Poznaj terminologię i zasady działania serwera wydruku Windows Server 2012. Naucz się zdalnie wdrażać drukarki w sieci, konfigurować je i instalować na różnych systemach. Poznaj zaawansowaną konfigurację drukowania, ustawienia uprawnień drukowania względem różnych użytkowników, priorytety drukowania, zdalne zarządzanie drukarką i kolejką wydruku, pule drukarek, drukowanie przez Internet, wdrażanie drukarek na wielu komputerach jednocześnie w Active Directory.

Wdrażać serwer wirtualizacji Hyper-V
Poznaj architekturę i działanie najnowszego Hyper-V. Zainstaluj usługę serwera wirtualizacji i wdróż w sieci wirtualne serwery i systemu klienckie. Zarządzaj wszystkimi wirtualnymi systemami z centralnej lokalizacji i zdalnie. Poznaj szczegóły konfiguracji wirtualnego sprzętu, wdróż wirtualną sieć i połącz ją z siecią fizyczną. Poznaj technologię dynamicznego przydzielania pamięci, pomiaru i zarządzania wydajnością maszyn wirtualnych. Poznaj zaawansowaną konfigurację wirtualnych magazynów, twórz, modyfikuj i przenoś dyski VHD. Zobacz, czym są dyski różnicowe i jakie płyną korzyści z ich stosowania.

Zarządzaj pracą w sieci i serwerami DNS i DHCP 
Poznaj szczegóły adresowania IPv4 i IPv6. Naucz się tworzyć podsieci, modyfikować maskę, korzystać ze zmiennej długości maski, zobacz, jakie masz do dyspozycji i jak działają technologie przejściowe między IPv4 i IPv6. Wdróż serwer DNS i DHCP. Poznaj szczegóły ich działania, role, konfigurację i opcje zaawansowane. Wdróż różne rodzaje konfiguracje - warianty ręczne i maksymalnie automatyczne. Poznaj szczegóły funkcjonowania oprogramowania obsługującego DNS, DHCP i protokoły stojące za ich funkcjonowaniem. Pule adresów, rezerwacje, agenci przekazywania, opcje zakresu i serwera DHCP, komunikaty prokołu, dzierżawa, rezerwacja, typy alokacji, uruchamianie komputera z sieci LAN z PXE, oraz zapytania DNS rekurencyjne, iteracyjne, konfiguracja bufora, obszary nazw, strefy, rozpoznawanie wsteczne, typy rekordów - to tylko niektóre z pojęć, które poznasz i zobaczysz w działaniu.

Wdrażać i administrować Active Directory
Zobacz, czym jest usługa Active Directory i jakie są jej możliwości. Dowiedz się, jak zainstalować i wdrożyć w sieci kontrolery domen Active Directory. Zacznij tworzyć grupy i konta użytkowników i zarządzać nimi. Poznaj możliwości kont domenowych, zarządzaj prawami i opcjami użytkowników. Poznaj narzędzia automatyzujące tworzenie i modyfikację kont. Dowiedz się, do czego służą konta komputerów, zacznij dołączać maszyny w sieci do Active Directory i zarządzać nimi z centralnego punktu. Poznaj inne obiekty Active Directory, zarządzaj jego strukturą i wdrażaj funkcje, opcje i zabezpieczenia na komputerach i dla użytkowników w całej sieci.

Zarządzaj całą siecią za pomocą obiektów GPO
Dowiedz się, czym są i jakie są możliwości obiektów GPO. Naucz się nimi posługiwać i zarządzać. Poznaj ich opcje i zastosowania. Jednym kliknięciem zmieniaj całe środowisko wszyskich użytkowników w sieci oraz opcje zabezpieczeń ich komputerów! Zmieniaj wszystko - od tła pulpitu i jego skrótów poprzez wygląd menu start po uprawnienia do uruchamiania programów, wyświetlania zawartości dysku, panelu sterowania, opcje sieci, konfigurację firewall i wiele, wiele więcej.

Poznaj i zarządzaj Windows Firewall with Advanced Security
Poznaj szczegóły działania Firewall w Twoim systemie. Naucz się wdrażać konfigurację podstawową i zaawansowaną. Stwórz własne zasady dotyczące konkretnego portu, protokołu, hosta zdalnego i docelowego lub konkretnego oprogramowania. Wdrażaj różne konfiguracje zabezpieczeń dla różnych interfejsów sieciowych i dla różnych profili twoich sieci. Eksportuj konfigurację lub stosuj ją dla wielu komputerów jednocześnie. Cena: 207zł
Zamawiam
Kupuję przez Allegro