SQL Server 2008: Implementacja i obsługaEgzamin 70-432 MCTS MCITP

Kurs 70-640

Szkolenie przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą administrować serwerem SQL Server 2008 oraz dla osób chcących otrzymać tytuł MCITP oraz MCTS - szkolenie omawia wszystkie zagadnienia potrzebne do zdania egzaminu na 100%
Szkolenie jest nagrane na płycie DVD i zawiera 49 nagrania w rozdzielczości 1024x768 o długości prawie 10 godzin.

Do odtworzenia wystarczy przeglądarka z obsługą Flash.


Zdanie 70-432 stanowi najszybszą drogę do zdobycia prestiżowego certyfikatu Microsoft Certified IT Professional.

MCITP


Certyfikaty MCTS oraz MCITP to certyfikaty z najwyższej półki ścieżki certyfikacyjnej Microsoftu potwierdzające biegłe opanowanie umiejętności z zakresu implementacji i obsługi rozwiązań i technologii firmy Microsoft. Ci, którzy uzyskali taki certyfikat są postrzegani jako eksperci i są poszukiwani w każdej dziedzinie przemysłu na całym świecie. Opanowanie materiału tego szkolenia da Ci wiele korzyści i pomoże w znalezieniu pracy w najlepiej opłacanych zawodach w całym sektorze IT – Administrator sieci, wdrożeniowiec, inżynier systemów.

Więcej informacji o certyfikacjach Microsoft znajdziesz na stronach
Microsoft Polska: kliknij tutaj
oraz na witrynach Microsoft Learning: kliknij tutaj

Tematy są skutecznie omawiane w wysokiej rozdzielczości filmach pokazujących pracę ze środowiskiem SQL Server 2008 wraz z narracją. Wszystkie zagadnienia są omówione, wyszczególnione na diagramie będącym mapą tematu, oraz prace, o których mowa w szkoleniu są nagrane na prawdziwym, podłączonym do sieci serwerze SQL Server 2008.


Do każdego szkolenia dołączony jest imienny certyfikat ukończenia kursu z datą, nazwą firmy, pieczątką firmową i odręcznym podpisem.

Po przesłuchaniu tego szkolenia będziesz potrafił:

Wdrażać SQL Server 2008
Poznasz różnice między edycjami, dowiesz się, czym zajmują się usługi SQL Server 2008. Zobaczysz, jakie składniki powinieneś zainstalować w swoim środowisku. Dowiesz się, jak skonfigurować i uruchomić całą infrastrukturę bazodanową w swojej sieci. Utworzysz konta, skonfigurujesz uprawnienia, uwierzytelnianie, powiadamianie, zabezpieczenia i architekturę utrzymywanych baz danych. Nauczysz się utrzymywać wiele instancji SQL Server i sprawnie nimi zarządzać.

Tworzyć i konfigurować bazy danych
Poznasz technologie stojące za utrzymaniem baz danych w SQL Server 2008. Dowiesz się, jak optymalnie zarządzać danymi w różnej postaci - również niestrukturalnej. Poznasz szczegóły konfiguracji plików danych, dzienników, grup plików różnego rodzaju. Poznasz zastosowanie i role systemowych baz danych, poznasz opcje baz danych, metody ich odzyskiwania i sprawdzania integralności. Poznasz typy i budowę tabel baz danych, schematy, klucze, ograniczenia.

Zarządzać danymi w bazie
Naczysz się projektować i wdrażać indeksy SQL. Poznasz ich zastosowanie, architekturę, działanie. Poznasz różne typy indeksów i ich opcje. Dowiesz się, w jakich warunkach w ogóle warto je stosować, oraz jakie indeksy przyniosą największe korzyści w twoim środowisku. Dowiesz się, jak optymalnie rozmieszczać i partycjonować dane baz danych. Poznasz partycjonowane tabele i indeksy, oraz funkcje partycjonowania. Dowiesz się, kiedy partycjonowanie przynosi największe korzyści. Zobaczysz, jak efektywnie eksportować i importować dane.  

Zarządzać bazą i serwerem, tworzyć kopie zapasowe i je automatyzować
Poznasz zasady serwera, narzędzia monitorujące i zarządzające. Poznasz typy i mechanizmy tworzenia kopii zapasowych. Nauczysz dobierać rodzaje kopii na potrzeby konkretnego środowiska. Nauczysz się przywracać zarówno całą bazę, jak i poszczególne strony. Nauczysz się tworzyć i obsługiwać migawki oraz automatyzować tworzenie kopii zapasowych. 

Automatyzować zadania samego SQL Server 2008 
Poznaj narzędzia ułatwiające pracę administratora i wysyłające automatyczne powiadomienia.

Zabezpieczyć SQL Server 2008
Skonfiguruj zabezpieczenia połączeń sieciowych SQL Server, poznaj jego argumenty TCP, kontroluj wszystkie, co do jednego punkty końcowe, którymi łączy się ze Światem. Naucz się zarządzać uprawnianiami dostępu, monitorować dostęp do serwera i jego zasobów. Poznaj role, zabezpiecz dane, zaszyfruj połączenie, zaszyfruj bazę różnymi metodami - od różnej długości kluczy po podpisy i certyfikaty. Naucz się wdrażać przezroczyste szyfrowanie i zarządzać kluczami. Dowiedz się, jak przywrócić zaszyfrowane bazy po awarii. 

Monitorować SQL Server 2008
Poznaj przeznaczenie i przeanalizuj dzienniki SQL Server. Dodaj nowe zadania monitorowania, poznaj Profiler i śledź ślady. Opanujesz diagnostykę, nauczysz się rozpoznawać problemy odczytując komunikaty serwera. 

Zarządzać wydajnością serwera SQL Server 2008
Naucz się identyfikować wąskie gardła twojego systemu bazodanowego. Zbieraj statystyki wydajności, magazynuj informacje o opóźnieniach, błędach i kolejkach. Zarządzaj i monitoruj zasoby - zbieraj te dane i je porównuj. Naucz się identyfikować słabe punkty.

Tworzyć klastry, implementować serwery pomocnicze i replikację.
Nauczysz się sprawnie i szybko wdrażać klastry SQL Server. Dowiesz się, jakie są metody zwiększania odporności na uszkodzenia poprzez stawianie dodatkowych serwerów kopiujących dane "w locie" lub w harmonogramie. Poznasz tajniki replikacji baz danych w różnych konfiguracjach nawet na wiele serwerów rozsianych po całym Świecie.Cena: 207zł
Zamawiam
Kupuję przez Allegro