Windows Server 2008: Konfigurowanie infrastruktury sieciowej


Egzamin 70-642 MCTS MCITP

Kurs 70-640

Szkolenie przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą administrować serwerem Windows Server 2008 oraz dla osób chcących otrzymać tytuł MCITP oraz MCTS - szkolenie omawia wszystkie zagadnienia potrzebne do zdania egzaminu na 100%


Szkolenie jest nagrane na płycie DVD i zawiera 26 nagrań w rozdzielczości 1024x768 o długości ponad 10 godzin.

Do odtworzenia wystarczy przeglądarka z obsługą Flash.


Już samo zaliczenie 70-642 daje Ci tytuł Microsoft Certified Technology Specialist (MCTS)

MCTS


Certyfikaty MCTS oraz MCITP to certyfikaty z najwyższej półki ścieżki certyfikacyjnej Microsoftu potwierdzające biegłe opanowanie umiejętności z zakresu implementacji i obsługi rozwiązań i technologii firmy Microsoft. Ci, którzy uzyskali taki certyfikat są postrzegani jako eksperci i są poszukiwani w każdej dziedzinie przemysłu na całym świecie. Opanowanie materiału tego szkolenia da Ci wiele korzyści i pomoże w znalezieniu pracy w najlepiej opłacanych zawodach w całym sektorze IT – Administrator sieci, wdrożeniowiec, inżynier systemów.

Więcej informacji o certyfikacjach Microsoft znajdziesz na stronach
Microsoft Polska: kliknij tutaj
oraz na witrynach Microsoft Learning: kliknij tutaj

Tematy są skutecznie omawiane w wysokiej rozdzielczości filmach pokazujących pracę ze środowiskiem Windows Server 2008 wraz z narracją. Wszystkie zagadnienia są omówione, wyszczególnione na diagramie będącym mapą tematu, oraz prace, o których mowa w szkoleniu są nagrane na prawdziwym, podłączonym do sieci systemie Windows Server 2008.


Do każdego szkolenia dołączony jest imienny certyfikat ukończenia kursu z datą, nazwą firmy, pieczątką firmową i odręcznym podpisem.

Po przesłuchaniu tego szkolenia będziesz potrafił:

Konfigurować połączenia TCP/IP, IPv4, IPv6
Poznasz model sieciowy TCP/IP, zaawansowane opcje konfiguracji sieciowej systemów Windows Vista i Server 2008, poznasz strukturę adresów IPv4 i IPv6, działanie routingu, nauczysz się dzielić sieci na podsieci i korzystać z masek VLSM. Bliżej poznasz technologię IPv6 i nauczysz się nią zarządzać i wdrażać IPv6 w swojej sieci.

Serwer DNS - implementacja i konfiguracja, strefy, działanie usług NetBIOS i LLMNR
Poznasz wszystkie systemy rozpoznawania nazw w Windows Server 2008 i nauczysz się nimi administrować i je wdrażać. Nauczysz się instalować serwer DNS w systemie Core pozbawionym GUI, poznasz architekturę DNS i jego zaawansowaną konfigurację. Nauczysz się instalować różne typy serwerów DNS - podstawowe, pomocnicze, buforujące itd. Skonfigurujesz listy sufiksów, poznasz strefy DNS i nauczysz się nimi zarządzać. Poznasz techniki replikacji stref DNS pomiędzy serwerami.

Serwer DHCP - instalacja i konfiguracja
Nauczysz się wdrażać i administrować serwem DHCP Windows Server 2008. Dowiesz się, jak uruchomić i zarządzać tą rolą w instalacji Core bez GUI. Poznasz zaawansowane opcje konfiguracyjne i narzędzia administracyjne DHCP.

Routing na Windows Server, IPSec, NAT, VPN, Dial-up, uwierzytelnianie połączeń zdalnych
Dowiesz się, na czym polega routing, zaznajomisz się ze wszystkimi dostępnymi w Windows Server 2008 technologiami Routingu sieci komputerowych. Nauczysz się wdrażać Routing dynamiczny i Routing statyczny. Dowiesz się, jak zabezpieczyć ruch w swojej sieci za pomocą IPSec. Poznasz zasady i metody doboru odpowiedniego, dobranego przez Ciebie poziomu zabezpieczeń z uwagi na wiele czynników zewnętrznych. Nauczysz się zabraniać ruchu niezabezpieczonego odpowiednim klientom i węzłom sieciowym. Dowiesz się, jak zaimplementować usługę NAT i jak nią administrować. Poznasz zaawansowane funkcje zabezpieczania ruchu w swojej sieci - dowiesz się, jak wdrażać i administrować zabezpieczonymi sieciami VPN, jak tworzyć reguły połączeń i odpowiednio nimi zarządzać.

Firewall, filtrowanie ruchu
Poznasz wszystkie zaawanasowane funkcje nowego, rozbudowanego Firewall'a. Poznasz działanie systemów Firewall i dowiesz się, jak wykorzystywać je dla swoich celów. Nauczysz się autoryzować połączenia, filtrować ruch przychodzący i wychodzący ze względu na wiele różnych czynników. Skonfigurujesz Firewall przez GPO i dowiesz się, jak uruchomić rejestrowanie informacji Firewall'a.

Serwer NAP - instalacja i konfiguracja
Poznasz zaawansowaną konfigurację zasad dostępu do sieci. Nauczysz się obługiwać bardzo potężne narzędzie pozwalające na kontrolę zabezpieczeń i ruchu w Twojej sieci. Dowiesz się, jak wdrożyć NAP, jak nim administrować i jak go konfigurować. Dowiesz się, jak działają wymuszenia i jak konfigurować odpowiednie dla Twojej sieci komponenty NAP.

Serwer WSUS - instalacja i konfiguracja
Dowiesz się, jak zcentralizować zarządzanie aktualizacjami systemów w Twojej sieci. Wdrożysz i nauczysz się administrować serwerem WSUS. Poznasz możliwości instalacji wybranych aktualizacji systemów za pomocą GPO.

Monitorowanie serwera i komputerów w sieci oraz ruchu sieciowego
Dowiesz się, jak zbierać informacje z komputerów w sieci. Poznasz działanie monitora wydajności, monitora niezawodności i zautomatyzowanych zestawów zbierania informacji. Będziesz w stanie przygotować sobie alerty informujące Cię o wystąpieniu wąskiego gardła, o złym stanie systemów i serwerów w swojej sieci. Informacje o zdarzeniach i wszelkich anomaliach będą wysyłane do Ciebie i generowane będą automatycznie. Dowiesz się, jak przeglądać i analizować ruch w swojej sieci.

Serwer plików - instalacja i konfiguracja, zarządzanie zabezpieczeniami, NTFS, DFS, kopia zapasowa, VSS
Nauczysz się implementować i administrować zabezpieczonym serwerem plików w swojej sieci. Poznasz wszystkie zaawansowane narzędzia administracji dostępem do zasobów swojej sieci. Poznasz narzędzia usprawniające działanie serwera i ułatwiające użytkownikom dostęp do sieci. Poznasz zaawansowane metody kontroli dostępu do danych.

Serwer wydruku - instalacja i konfiguracja, pule drukarek, uprawnienia, drukowanie IPP
Nauczysz się wdrażać i administrować serwerem wydruku. Dowiesz się, jak konfigurować jego zabezpieczenia i wdrażać zaawansowaną konfigurację. Dowiesz się, jak korzystać z kontroli dostępu do drukarek i zadań wydruku. Wdrożysz zaawansowane zasady drukowania ze względu na danego użytkownika bądź grupę. Będziesz potrafił ustawić odpowiedni priorytet wydruku dla odpowiednich użytkowników, zautomatyzować wdrażanie drukarek na klientach i uruchomisz usługę wydruku przez Internet.


Cena: 207zł
Zamawiam
Kupuję przez Allegro